Voortaan wordt diploma geneeskunde meteen gehomologeerd

Staatssecretaris voor Administratieve Vereenvoudiging Vincent Van Quickenborne (VLD) had op de proclamatie van de laatstejaarsstudenten geneeskunde aan de VUB goed nieuws: voortaan wordt hun diploma meteen gehomologeerd.
Van Quickenborne hoort op zijn Kafka-forum de schreeuw van de artsen om vereenvoudiging. Om af te raken van papierberg waar ze elke dag weer overheen moeten. Die schreeuw slaakten destijds ook de Deense artsen. Nu zijn ze verregaand geautomatiseerd en dat levert hen per dag 50 minuten tijdswinst op. En 25 miljoen euro minder kosten per jaar.

Dat is de richting die Van Quickenborne de dokters wil uitsturen. Gisteren schrapte hij alvast de complexe tijdrovende procedure om het artsendiploma gehomologeerd te krijgen. ,,Vroeger moesten artsen een dag naar de provinciale commissie trekken met hun papierhandel en dan nog een dag om alles weer op te halen. Daarmee maak ik komaf. Voortaan krijgen ze meteen een gehomologeerd diploma.''

,,Volgend jaar maak ik het de afgestudeerde artsen nog iets makkelijker. Dan korten we de lange weg voor de inschrijving bij de Orde en de registratie bij de ziekteverzekering drastisch in. Vanaf volgend jaar kan het ook elektronisch'', belooft Van Quickenborne.

De staatssecretaris wil op termijn ook doktersbriefjes, voorschriften voor de apotheker en de verzoeken voor labo- en radiologische onderzoeken afschaffen. Het moet allemaal elektronisch worden, ,,zodat artsen snel kunnen zien welke medicatie hun patiënt in het ziekenhuis kreeg.''
12 jul 2005
meer over
zie ook rubriek