Het aantal in vitro fertilisaties is met 20 tot 25 procent gestegen sinds in juli 2003. Vorig jaar werden er 12.339 bevruchtingen geregistreerd.
Terugbetaling
De reden voor de stijging ligt deels bij de invoering van de terugbetaling door het riziv van een deel van de kosten sinds 2003.
Beperkte meerkost
Volgens de laatste gegevens van het College van artsen van de reproductieve geneeskunde werden er in België tussen 1 juli 2003 en 30 juni 2004 12.339 in vitro bevruchtingen geregistreerd. Die toename betekent evenwel geen grote meerkost, aldus Yvon Englert, hoofd van de fertiliteitskliniek van het Erasmus-ziekenhuis en adviseur van minister Rudy Demotte (PS).
Meerlingen
Het KB voorziet dat de stijging in kosten wat betreft de terugbetaling gecompenseerd wordt door de daling in de uitgaven met betrekking tot postnatale zorgen bij meerlingzwangerschappen. De gereguleerde in vitro fertilisatie beperkt namelijk het risico op meerlingen.